Osoby, które właśnie remontują lub urządzają swoją kuchnię, często szukają inspiracji w najnowszych trendach. I słusznie! Nowa kuchnia powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też cieszyć oczy. Jakie płytki obecnie są na topie?

Pamiątka z ciepłego wybrzeża, czyli azulejos

Kilka lat temu w polskich domach zagościły azulejos, czyli płytki inspirowane hiszpańskimi i portugalskimi mozaikami. Zazwyczaj oferowane są w ciepłych kolorach ziemi, doskonale więc wpisują się w projekty przytulnych kuchni. Azulejos bez wątpienia rzucają się w oczy i stanowią ważną dekorację w pomieszczeniu. Dlatego lepiej zestawiać je z płytkami, meblami i tekstyliami w jednolitym, stonowanym kolorze.

Nigdy niewychodzące z mody nawiązanie do natury

Modne płytki w obecnym sezonie to też te, które inspirowane są naturą. Wciąż rozchwytywane są płytki kuchenne imitujące prawdziwe drewno, kamień czy też pokryte wzorami liści. Szczególnie wysoką pozycję w tegorocznych trendach zajmują modele wyglądające jak marmur: białe z czarnym lub czarno-złotym użyłowaniem.

Forma przełamująca nudę

Wiele osób decyduje się też na płytki kuchenne odchodzące kształtem od tradycyjnych prostokątów lub kwadratów. Sporym powodzeniem cieszą się „plastry miodu”, czy „syrenie łuski”. Płytki w niestandardowej formie są w stanie ożywić nawet bardzo stonowaną kuchnię i wprowadzić do niej nowoczesnego sznytu.

Postaw na kolor!

W nowoczesnych kuchniach projektanci wnętrz coraz częściej planują płytki w wyrazistym kolorze. Nawet drobna mozaika w żywym morskim odcieniu, znajdująca się pomiędzy białymi szafkami kuchennymi, nadaje pomieszczeniu świeżego, nieszablonowego wyrazu. Marzysz o kuchni tryskającej energią? Wybierz płytki w żywym kolorze!