TERAKOTA

Terakota to materiał, który towarzyszy ludziom od tysięcy lat. Nic dziwnego, ponieważ cechuje się świetnymi parametrami, korzystną ceną i wszechstronnością zastosowań. W ofercie naszego salonu łazienek Płytkownia w Białymstoku znajdują się różne rodzaje i kolory płytek z terakoty, co najmniej kilku czołowych producentów płytek kuchennych i łazienkowych z całego świata. Dostępne są między innymi produkty marki Opoczno, Steuler Design, Ceramika Pilch czy Ceramstic. Zadbaliśmy także o to, aby terakota była dostępna w formie małych kafelków, jak również wielkoformatowych płyt.

 

Zastosowanie terakoty

Terakota znajduje zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak i publicznych, we wnętrzu i na zewnątrz. W przypadku wyboru płytek na taras lub balkon należy jedynie zwrócić uwagę na to, by miała ona nierówną fakturę po wewnętrznej stronie oraz dobre parametry mrozoodporne. Genialnie sprawdza się do łazienek i do kuchni, ponieważ nie jest materiałem nasiąkliwym. Z powodzeniem można kłaść ją na ściany i na podłogę, gdyż dobrze przewodzi ciepło, więc świetnie jest połączyć ją z ogrzewaniem podłogowym. Poza tym ma duże możliwości aranżacyjne, ponieważ występuje w całkowicie gładkiej strukturze lub z zauważalną fakturą.

Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem dostępnych w naszym salonie łazienek płytek z terakoty, które z pewnością sprawdzą się świetnie w większości wnętrz.

Producenci