OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Ponieważ wiemy, jak ważne jest odpowiednie ogrzewanie domu i łazienki, zadbaliśmy o dostępność elementów i akcesoriów potrzebnych do zamontowania ogrzewania podłogowego w każdym domu. Oferujemy między innymi rury grzejne, warstwy izolacyjne, kolektory, przewody grzejne, maty grzewcze i termostaty. Można dostać zestawy składające się z mat, przewodów i opcjonalnie termostatów, które są gotowe do samodzielnego montażu w domu.

W zakresie wykonania ogrzewania podłogowego do wyboru są dwie możliwości:

  • tradycyjne rury, które ogrzewają pomieszczenie za pomocą ciepłej wody,
  • ogrzewanie elektryczne z pomocą mat i kabli grzewczych pod płytkami.

Chociaż montaż ogrzewania podłogowego wodnego początkowo jest nieco droższy, w dłuższej perspektywie czasowej okazuje się bardziej opłacalny, niż maty grzewcze. Decyzja zależy jednak od funduszy, które chcemy przeznaczyć na start oraz powierzchni, jaką chcemy ogrzewać za pomocą ogrzewania podłogowego. Jeśli ma zostać ono zamontowane przykładowo wyłącznie w łazience, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie mata grzewcza.

 

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe zapewnia komfort chodzenia po domu, a w szczególności w łazience i kuchni. Ogrzewanie podłogowe zapewnia równomierne grzanie każdego miejsca w pomieszczeniu, a także jest tanie w eksploatacji. Żeby maksymalnie wykorzystać jego potencjał, warto zainteresować się płytkami podłogowymi wykonanymi z gresu lub terakoty. Wówczas taki model ocieplania pomieszczenia będzie niesamowicie oszczędną i komfortową opcją. Montaż ogrzewania podłogowego nie wymusza jednocześnie rezygnacji z tradycyjnych grzejników. Zwłaszcza w łazienkach oba te rodzaje grzania można ze sobą połączyć.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ogrzewania podłogowego. W razie chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Producenci