PŁYTKI GRESOWE

W naszym salonie łazienek Płytkownia musieliśmy zadbać o ogromny wybór jednego z najpopularniejszych rozwiązań, jakim jest gres do łazienki. Współpracujemy z największymi producentami płytek gresowych, a wśród nich:

  • EmiGres – czyli marką, która wypala swoje płytki w Hiszpanii od 1993 roku. Płytki gresoweod EmiGres znane są z niebanalnego wzornictwa, nietypowych formatów i oryginalnych faktur, w klasycznych i stonowanych kolorach takich jak biele, szarości lub czerń. Każdy miłośnik ciekawego, ale eleganckiego designu znajdzie wśród tych płytek coś odpowiedniego dla siebie.
  • CeramikaGres – to Polska firma, funkcjonująca na rynku nieprzerwanie od ponad 20 lat. Gresy tej firmy są wyjątkowo doceniane i stosowane nie tylko w domach prywatnych, ale również miejscach użyteczności publicznej. Marka dba o dostępność płytek nowoczesnych, ale posiada w swoim asortymencie kolekcje Vintage.
  • StarGres – dba o wysoką jakość swoich produktów i ekologiczne sposoby ich wytwarzania. StarGres czerpie inspiracje z natury – drewna, kamieni, a nawet piasku. Ma ogromny wybór w zakresie wzornictwa i faktur oraz współpracuje z czołowymi Polskimi, Włoskimi i Hiszpańskimi projektantami.

 

Zalety płytek gresowych

Gres jako jeden z niewielu materiałów ma ogromną ilość zastosowań. Można wykorzystać go na ścianie, podłodze, a nawet na tarasie czy balkonie. Dostępne są także specjalne rodzaje gresowych płytek elewacyjnych. Jeśli jednak decydujemy się na gres na zewnątrz, warto wybierać modele płytek mrozoodpornych. Gres ma bardzo wysoką odporność na ścieranie, nie ulega łatwo uszkodzeniom, a przy tym jest wyjątkowo łatwy w czyszczeniu i wygodny w utrzymaniu. Jego ogromną zaletą jest również duży wybór w zakresie wykończenia – można wybierać spośród egzemplarzy matowych, satynowych i polerowanych.

Zachęcamy do zapoznania się z najróżniejszymi rodzajami płytek gresowych dostępnych w asortymencie salonu łazienek Płytkownia.

Producenci