Prysznicowe odwonienie liniowe stało się bardzo popularne – i nic w tym dziwnego. Nie tylko prezentuje się ono bardzo nowocześnie, ale też doskonale wkomponowuje w designereskie prysznice typu walk-in. Te z kolei szczególnie mocno doceniane są przez osoby starsze oraz tych, którzy mają problemy z poruszaniem się. Co ważne, o wiele łatwiej się go czyści niż tradycyjny odpływ.

Jak zamontować podejście kanalizacyjne?

Sposób montażu podejścia kanalizacyjnego jest zależy od rodzaju podłogi w danej łazience. W przypadku podłóg na parterze, należy zacząć od montażu podejścia, a następnie przejść do betonowania i układania jastrychu. W łazienkach na piętrze podejście montuje się przed zabetonowanie stropu, a rury prowadzi w kanałach pustaków. Jeśli strop nie jest wystarczająco gruby, podejście pozostaje zamontować pod nim, po czym ukryć je sufitem podwieszanym lub na nim, godząc się z koniecznością podniesienia podłogi pod prysznicem.

Jak zamontować odwodnienie?

Montaż odwodnienia jest stosunkowo łatwy. Wystarczy pamiętać o tym, by znalazł się on wyżej niż wylot pionu kanalizacyjnego i ok. 2 mm niżej niż płytki. Przy montażu warto skorzystać ze specjalnych nóżek, dzięki którym wygodnie określa się wymaganą dla kratki wysokość.

Jak należy wykonać spadki?

Aby odpływ działał niezawodnie, trzeba oczywiście pamiętać o ułożeniu płytek tak, by zachować spadki w jego kierunku. Zwyczajowo w przypadku odwodnień liniowych przygotowuje się je z jednej (czasami dwóch) stron. Nachylenie nie powinno być mniejsze niż 2,5%. Szukając płytek pod prysznic, warto wybrać płytki małoformatowe, by nie tracić czasu na ich przycinanie w miejscu załamań. Podłogę prysznica należy wykończyć wodoodporną fugą.