Ogrzewanie podłogowe staje się standardowym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych domach. I nic w tym dziwnego, bo opcja ta ma wiele zalet. Jednak czy przy ogrzewaniu podłogowym można zastosować płytki? I o czym warto pamiętać, by cieszyć się dobrym efektem przez długie lata?

Ogrzewanie podłogowe a płytki

Stosowane obecnie ogrzewanie podłogowe to wydajny system, który można połączyć z niemal każdym materiałem stosowanym jako wykończenie posadzki. Bardzo dobrą opcją są płytki, które oprócz estetycznego wyglądu są także trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Co więcej, wysokiej jakości płytki dobrze przewodzą ciepło, co pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału tzw. podłogówki.

Jednak aby płytki sprawdziły się w przypadku ogrzewania podłogowego ważne jest wybranie produktu wysokiej jakości, stworzonego z myślą o szerokim zastosowaniu. Duże znaczenie ma również profesjonalnej przeprowadzenie prac. O czym warto pamiętać?

Jak położyć płytki na ogrzewaniu podłogowym?

Decydując się na połączenie płytek z ogrzewaniem podłogowym warto pamiętać o kilku ważnych elementach. Jakich?

Oto istotne kwestie:

  • wszelkie wykorzystane produkty zaliczane do chemii budowlanej (zaprawa, klej oraz fugi) muszą być dopasowane do ogrzewania podłogowego i do zmiennych temperatur,
  • powierzchnia na której planujemy układać płytki powinna być wcześniej wygrzana,
  • płytki powinny zostać oznaczone przez producenta, jako produkt dedykowany do ogrzewania podłogowego, najlepiej sprawdzą się płytki ceramiczne, gresy, kamień naturalny,
  • proces układania płytek należy powierzyć w ręce profesjonalnej ekipy, która wie, jak wykonać to zadanie z najwyższą starannością.

Jeśli więc szukasz wysokiej jakości płytek ceramicznych w Białymstoku, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty!