Podstawowe elementy armatury łazienkowej
Łazienka to pomieszczenie, które jest intensywnie wykorzystywane, powinno więc być właściwie zaaranżowane i odpowiednio wyposażone, by ułatwić wykonywanie wszystkich czynności higieniczno-sanitarnych, a często także związanych z używaniem rozmaitych kosmetyków. Podstawą dobrego urządzenia łazienki okaże się zwykle zadbanie o zastosowanie trwałych i odpornych na kontakt z wodą i wilgocią okładzin ściennych oraz podsadzki, co nie tylko wpłynie na estetykę wnętrza, ale także ułatwi utrzymanie go w czystości. Nie można też zapomnieć o tzw. białym montażu, a więc dopasowanych do ilości dostępnego miejsca i stylistyki wannie, kabinie prysznicowej, umywalce, toalecie czy bidecie. Równie istotna stanie się również zainstalowana armatura. W Białymstoku wszystkie elementy potrzebne do zaprojektowania i wykonania wygodnej i pięknie się prezentującej łazienki można znaleźć w ofercie firmy Płytkownia, specjalizującej się w sprzedaży płytek, ceramiki łazienkowej i systemów ogrzewania. Przekonajmy się, co zaliczamy do armatury łazienkowej i sprawdźmy, jakie są jej rodzaje.
Czym jest armatura łazienkowa?
Armatura łazienkowa to wszystkie urządzenia pozwalające na wygodne korzystanie z bieżącej wody. Wśród nich znajdą się krany montowane na umywalkach, a także baterie zakładane na wannach oraz w kabinach prysznicowych wraz z deszczownicą czy klasyczną końcówką. Do grupy tej zaliczają się również zestawy bidetowe oraz kraniki pozwalające na odcięcie dopływu wody do danego urządzenia np. toalety. Wśród armatury znajdą się też syfony, zwłaszcza umywalkowe, które są doskonale widoczne, ale także te, które instaluje się w wannie czy prysznicu.
Jakie są rodzaje armatury?
Armatura łazienkowa może być wykonana w wielu rozmaitych wykończeniach. Najczęściej elementy są chromowane, co zapewnia im intensywny połysk. Stosuje się jednak również powierzchnie matowe oraz malowane i pokrywane tworzywem sztucznym. Jeżeli chodzi o krany, to podstawową różnicą między nimi będzie zastosowanie klasycznych pokręteł, pojawiających się głównie w kompletach retro albo nowoczesnych mieszaczy.